مهندس نجفیان در آیین اختتامه طرح داناب :طرح داناب اصلی ترین اولویت فرهنگ سازی مصرف صحیح و حفاظت از منابع آب می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای البرز ، آیین اختتامیه طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) و گسترش سواد آبی روز سه‌شنبه دوم دی در استان البرز با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز، معاونت آموزشی و رئیس اداره متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز و جمعی دانش‌آموزان و رابطین این طرح و نماینده تشکل مردم نهاد همیاران منابع آب برگزار شد. دبیران و دانش آموزان و جمعی از فعالان این طرح نیز از طریق ویدئوکنفرانس به صورت مجازی در این جلسه حضور داشتند.

دیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز،ضمن خوشامد گویی به مدعوین  و همچنین تشکر از جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش استان بخاطر همراهی در این طرحها،با اشاره به اهداف طولانی مدت و تاثیرگذار این طرح ها، گفت: در استان البرز حساسیت خوبی نسبت مسائل محیط زیست خصوصا آب ایجاد شده است و مردم دغدغه موضوعات این چنینی را دارند. هدف اصلی طرح ملی داناب نیز ایجاد حساسیت در جامعه نسبت به موضوع مصرف بهینه آب بود که خوشبختانه این حساسیت در البرز به خوبی احساس می‌شود. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز در ادامه  گفت: همچنین سال گذشته برنامه‌ سازگاری با کم آبی در البرز همسو با سایر استان‌های کشور که توسط یک کارگروه ملی مدیریت می‌شود، با حضور ۳۲ دستگاه اجرایی متولی بخش آب تدوین شد. در سند این برنامه، وظایف و راهکارهای تاثیرگذاری تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه آب به صورت کمی مشخص شده است. سرآمد و هدف اصلی این برنامه نیز ایجاد حساسیت بین مردم در موضوع مصرف بهینه و صحیح آب و گسترش سواد آبی است. مجری این طرح جامع نیز استاندار محترم خواهد بود.مهندس نجفیان با بیان اینکه در طرح سازگاری با کم آبی، محدودیت‌های استان البرز در زمینه منابع آب شناسایی و اعلام شده است، عنوان کرد: اکنون به جایی رسیده‌ایم که حداکثر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های منطقه را مصرف کرده‌ایم و باید فکری برای منابع آبی بکنیم که بیش از ظرفیت‌شان از آن‌ها بهره برداری می‌شود. برای برداشتن این بار از روی منابع محدود استان، مشارکت و همکاری همه مردم و تمام دستگاه‌های اجرایی، لازم است زیرا در حال حاضر عملا هیچ پتانسیل جدیدی برای افزایش کمی منابع آبی نداریم و باید روی باورسازی و اصلاح شیوه مصرف تمرکز کنیم.

کد خبر: 470
  تاریخ خبر : 1400/10/09